Bartek Medoń, Strony Internetowe Kozy, Bielsko-Biała, programowanie
Bartosz Medoń - artykuł - Skąd brać zdjęcia i grafiki do stron w wysokiej rozdzielczości ?, blog, treści, teksty Skąd brać zdjęcia i grafiki do stron w wysokiej rozdzielczości ?
Na pewno nie jeden raz potrzebowaliście jakiejś grafiki - zdjęcia czy też rysunku o określonej tematyce, chociażby do wykonania loga, animacji, topu strony czy na przykład ulotki czy plakatu (gdzie wysoka rozdzielczość jest niezwykle istotna). Pół biedy jeśli mamy spory zbiór własnych, porządnych zdjęć czy też jesteśmy na tyle utalentowani, że potrafimy stworzyć (narysować) coś fajnego.

Jeśli natomiast potrzebujemy czegoś gotowego to zaczniemy przeszukiwać sieć. Wiadomo jednak, że nie możemy tak po prostu sobie wszystkiego wykorzystać do własnych celów (nie dzieląc już czy prywatnych czy komercyjnych). Możemy więc po prostu kupić sobie odpowiadające naszym potrzebom zdjęcie/grafikę od fotografa/grafika lub też skorzystać ze stron, które takie udostępniają na określonych warunkach. Takich stron jest sporo w sieci (zresztą wystarczy wpisać hasła 'darmowe zdjęcia', 'darmowa grafika' itd...) - ja akurat chciałem zwrócić uwagę na www.sxc.hu - dlaczego akurat tę pozycje wybrałem ? Odpowiedź jest banalna, bo od długiego czasu sam z niej korzystam. Znajdziemy tam zarówno darmowe zasoby jak i płatne (nie są to oczywiście jakieś astronomiczne sumy), a co najważniejsze jest sporo grafik w bardzo dużej rozdzielczości.

Jak wspominałem stron tego typu jest dużo więcej i ten krótki tekst nie służy promowaniu tej, o której wspomniałem. Każdy z Was jeśli zdecyduje się skorzystać z tego typu serwisów sam wybierze taką, której zasoby najbardziej spełniają jego potrzeby ;)
Copyright © 2008-2009 Bartek Medoń